Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

iki-kisilik-semsiye

Akıl, akıl, akıl! Sen ne güzel şeysin. Bir taraftan dünyayı perişan etmek, hayatı zindan etmek, savaşlar, katliamlar için kullanırsın. Bir yandan dünyayı güzelleştirmek için… Ben her zaman ikincisinin yanındayım. Akıl ile dünya çok güzel bir yer olabilir. Aklını kullanan insanlar güzel işler başarabilir.

Bazen böyle ufak tefek güzel icatlara denk geliyorum. Hayatı güzelleştirmek için çalışan kafaların güzelliklerini seyrediyorum.  Mutlu oluyorum.

Basit bir şey gibi gözükebilirler. Bazılarımızın dikkatini bile çekmeyebilir. Ama bir insan hayatı güzelleştirmek, kolaylaştırmak için kafasını kullanıyorsa benim için değerlidir.

İşte o güzel çalışmalar:

banyo-esyaligi

 Banyonuzda bütün eşyalarınız orada burada dağınık mı duruyor. Alın size süper bir toparlayıcı. Tüm eşyalarınız bir arada ve düzenli.

bebegi-saran-el

Bebeğiniz kucakta uyumaya mı alıştı? Sizin kucağınız olmadan uyumuyor mu? Alın size anne kucağı kadar olmasa bile, onun havasını verecek bir güzel icat.

gece-aydinlanan-yatak

Gece uyurken ışık olsun ama beni de rahatsız etmesin diyenlerden misiniz? O zaman alttan aydınlatmalı bu yatak tam size göre.

gece-yanan-terlik

Gece kalktığınız ışıkları yanında uykunuz kaçıyorsa ama karanlıkta ta kalmak istemiyorsanız işte size süper bir icat. Aydınlatmalı terlik.

iki-kisilik-semsiye

İki kişi yürürken yağmur yağdığında tek şemsiyenin yetmediği malum. Gerçi ben şemsiye kullanmayanlardanım. Ama siz şemsiyesiz yapamıyorum dyorsanız, işte iki kişilik süper şemsiye.

kahvalti-tabagi

Kahvaltı da bir sürü tabak kullanmaktan rahatsız mısınız? Alın size süper tek parça kahvaltılık ya da ikram tabağı. Afiyet olsun:)

kitap-tutacagi

Benim en çok hoşuma giden icat. Kitap okurken hep kitabı katlamak zorunda kalırım. Bu sayade rahat rahat kitap okuyabiliriz. Harika bir fikir değil mi?

kolat-tutacak

Tepsiyle birşeyler taşırken hep döker miyim endişesi taşıyanlar, bu tepsi tam size göre ve dökmemek garanti, tabi sakarlığınız üzerinizde değilse.

siradisi-dolap

Duvarınızda hem süper dekoratif, hem de süper eğlenceli minik bir dolap ister misiniz? Buyrun burda!

uyandiginda-acilan-lamba

Uyandığınızda şıp diye açan bir lambanız olsun isterseniz bu da sizin için. Özellikle de çocuklar bayılacak.

*

Adem Özbay

8 Şubat 2013

www.ademozbay.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.