Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

Sarai-Sierra

Ülkemizde olduğu kadar Amerika’da da Sarai Sierra’nın İstanbul’da öldürülmesi konuşuluyor. Kimileri masum bir seyyah fotoğrafçı derken, kimileri uyuşturucu satıcısı, kimileri ajan deyip Sarai Sierra hakkında birşeyler söylüyor.

Bunlar konumuz değil. Zaten gözümüzle şahit olmadığımız hiç birşey içinde kesin bir yargıda bulunamayız. Sarai Sierra’nın ne için olursa olsun öldürülmesi alçakca birşeydir. İnsanların bu kadar basit şekilde öldürülmemesi lazım. Belki de idam cezasının olması bu ve benzeri ölümlerin önüne geçebilir. Bilemiyorum.

Neyse konumuz bu değil. Olay şu. Sarai Sierra öldürülür öldürülmez hemen bir satış sitesi yapıldı. Sitede Sarai Sierra’nın çektiği resimler çeşitli hediyelik eşya olarak satılmaya başladı. Sitede de “Cenaze masraflarını karşılamak için” yaptıklarını söylüyor ailesi.

Külliyen yalan, Zira herhangi bir Amerika vatandaşı yurtdışında hayatını kaybettiğinde Amerika dış işleri hemen oraya gider ve cenazeyi geri getirir. Dahası böylesine şüpheli bir şekilde ölmüş birisi için zaten FBI çok elemanlarını Türkiye’ye göndermişti.

Sarai Sierra’nın ailesi böyle ölü edebiyatı yapınca THY’da açıklama yapıp cenazenin nakil masraflarını karşılayacaklarını söyledi.

sarai-sierra-neden-öldürüldü

Neyse son durum noldu bilmiyorum. Ama siteye şu an baktım. “Cenaze masraflarını çıkartdık şimdi de çocukları için satışa devam ediyoruz” diyorlar. Korkarım bu işin sonu surların dibine bir anıt dikilmesine kadar gider.

İşte böyle kapitalist bir dünya Amerika. Ölümünüz bile hemen paraya dönüştürülüyor.

Acı ama gerçek.

*

Adem Özbay

6 Şubat 2013, NY

www.ademozbay.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Ya Atatürk başörtüsü taksaydı! başlıklı makalemizde atatürk ve başörtüsü, atatürk ve dindarlık ve baş neden örtülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir