Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

aramizdaki-delilerKAPAK

Merhaba sevgili dostlar…

Akis Kitap İncilay Özdemir’in son kitabını “Aramızdaki Deliler“i yayınladı. Çocuk kitaplarıyla tanıdığımız İncilay Özdemir aslında çok üretken bir yazar. Durmadan yazıyor. Çocuk hikayeleri kaleme alıyor, roman yazıyor. Ayrıca çocuk tiyatroları yazıyor. Senaryo yazıyor. Yani tam da 10 parmakta 1 marifet olayı.

İncilay Özdemir‘in bu kadar çalışkan olmasının en büyük nedenlerinden biri de can yoldaşı Oğuz Gözen bence. Oğuz Gözen usta bir yönetmen olduğu için hem kendisinin hem de İncilay hanımın yayıncılık çalışmalarını da ustaca yönetiyor.

Yayıncılık hayatım boyunca tanıdığım en titiz, en hassas, en koordine kişi Oğuz Gözen‘dir. Kendisinin 3 kitabının yayınladık. Ama o kadar titiz bir çalışma ile bize getirdi ki, bize sadece kitapları matbaaya göndermek düştü. Keşke her yazar Oğuz Abinin yaptıklarının binde birini yapsa. 

oguz-gozen-sozleri

Bu iki güzel insan çok ağır sağlık sorunları yaşamasına rağmen pes etmeden hayata dört elle sarıldılar. Durmadan da üretiyorlar. Ülkemizin sinemasının en çok film çeken ikinci yönetmeni olan Oğuz Gözen yeşilçam anılarını anlattığı kitabı ve senaryo yazmak üzerine kaleme aldığı kitaplarıyla da birikimlerini genç nesile aktarıyor. Hem de muhteşem bir azimle.

İnşallah bir gün Oğuz abiyi uzun uzun yazacağım ama bu gün İncilay hanımın yeni kitabı üzerine konuşalım.

“Aramızdaki Deliler” kitabın alt başlığında da belirtildiği gibi tam bir sohbet kitabı. Gündeme dair, aşka dair, hayata dair konuların sohbet tadında yazılmış denemelerden oluşan kitap baştan sonra kadar hızlıca akıp gidiyor.

incilay-ozdemir

İncilay Özdemir’in “Aşkın Ötesine Açılan Kapı’yı okuyanlar iyi bilir. İncilay Özdemir’in kalemi çok akıcı, çok doğal, çok içtendir. Bu kitapda da aynı şekilde içten kelimelerle karşılıyor okularını.

İncilay Özdemir ilginç bir şekilde ülke gündemine dair de çarpıcı tespitlerde bulunuyor. Futbola dair sanki usta bir spor yorumcusu edası ile isabetli tesbitlerde bulunuyor. Bu kadar geniş bir yelpazeden seslenmesine rağmen okurunu da hiç sıkmıyor. Ne demek istediğimiz kitabı okuyan okurlar daha iyi anlayacaktır.

Ben gerçekten çok sevdiğim bu iki insanın bitmek bilmeyen bu enerjileri ile yayın dünyasına kalıcı eserler bırakma çabalarını canı gönülden alkışlıyorum.

Biliyorum ki, bu güne dair söylenmiş her söz gelecekteki güzel günlerin de bir tuğlasıdır.

Meselerine sahip çıkmayan toplumlar bir gün hüsrana uğramak kaderiyle yüzleşeceklerdir.

Sinema ve edebiyatın tüm imkanları ile izleyicilerine ve okurlarına güzel şeyler söylemeye çalışan Oğuz Gözen ve İncilay Özdemir‘i tekrar tebrik ediyorum.

Yolları da hep yürekleri kadar güzel olsun.

Hayırlıs olsun diyerek “Aramızdaki Deliler” kitabına da nice nice okurlarla buluşmalar diliyorum.

*

Adem Özbay

www.ademozbay.com

 

 

Not: Kitap 1 Ocak’tan itibarek tüm satış noktalarında olacak. Kitapyurdu, İdefix, Dr, Kitaplife gibi internet sitelerinden satın alınabilinecek. 

 

 

Bir önceki yazımız olan Seni özlediğime dairdir... başlıklı makalemizde adem özbay yazılar, özlem yazıları ve özlemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir