Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

ogrenc-evi

Kısa süren öğrencilik maceralarımdan sonra öğrenci evi keyfi içimde hep bir özlem olarak kalmıştır. Nihayet Isparta’da katıldığım Gelişim Günü’nde bu özlemimi dolayısıyla gidermeye çalıştım. Hem de Fenerbahçe maçına da denk geldiğim için evin coşkusu bir başkaydı.

isparta-manzarasi

Misafir olduğum evde 3 yakışıklı adam kalıyordu. Alexandre Dumas ‘3 Silahşörler‘i yazar da Adem Özbay ‘3 Yakışıklılar‘ı yazamaz mı diyorum ve başlıyorum yazmaya.

Öyle boru değil biri yüksek lisans yapıyor, biri üniversitenin kulüp başkanı, biri de fanatik Beşiktaşlı. Her ne kadar onlar ‘Hocam bizim bu hallerimizi yayınlarsanız karizmamız çizilir dedilerse de, ben aynı görüşte değilim.’ Zira sizin de gördüğünüz üzere evleri gayet otantik bir öğrenci evi haline getirilmiş, duvarlar posterler ile donatılmış, müzik, sinema, tv keyfi tam tekmil hazır edilmişti.

Şimdi biraz bu öğrenci evi ve sakinleri hakkındaki dedikoduları sizinle paylaşayım dostlar:)

* Kulübün başkanı olan Bayram evde pek başkanlık taslamıyor. Evde herkes başkan.

* Yemek ve bulaşık sıra ile yapılmıyor. Kimin canı isterse yapıyor. Genelde Koray hocanın ellerinden çıkan yemeklerin bulaşıkları Bayram ile Cihat‘a kalıyor, ama onlar yemeklerin lezzetinden olsa gerek pek şikayetçi değiller.

* Evde var olan televizyon kafasına göre takılıyor. Arada sırada gayet güzel gösterirken, bazen karınca ordusu ile karşılaşabiliyorsunuz. Zaten sabah kahvaltıya oturduğumuzda NTV kanalının açık olmasına ilk başta şaşırsam da, sonra Cihat olaya son noktayı koydu: Hocam şu an en net çektiği kanal bu!ogrenci-evi-icatlari

* Maçlar gayet demokratik bir ortamda seyrediliyor. Koyu Beşiktaşlı Cihat‘ın takımın maçlarında esip gürlediğine eminim ama Fenerbahçe maçında herkes gayet sakin ve muhabbetliydi. Dikkatimi çeken durum ise Fenerbahçe ile Beşiktaşlılar birbirlerini seviyorlar ama Galatasaray’a acayip gıcıklar.

* Çocuklara mahsus üretilen takım çarşaf ve yastıklarını ilk defa bir üniversitelinin kullandığını görüyorum. Ya benim hiç fanatik arkadaşım olmadı ya da Cihat harbiden fena bir fanatik.

* Duvardaki film afişleri harika. Sormadım ama muhtemelen Koray hocanın afişleri. Bayram başkanın pek vakti yoktur bu işlere. Cihat’ın olması için de içinde Beşiktaşlı bir şeyler olması lazım.

* Mutfak kısmını es geçiyorum. Ortalamanın üzerinde olduğunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. (Öğrenci evi ortalamasını az çok bilirsiniz gerçi:)

* Evin Isparta dağlarına bakan manzarası 10 numara.

* Kahvaltıda yediğimiz bol ketçaplı ve mayonezli patates kızartmasının tadı hala damağımda. Lezzet 4×4.

* Evde kahkaha sesleri hiç eksik olmuyor. Biraz Adile Naşit, Münir Özkul ailesi havası seziliyor. Bu da evdeki adamların harbiden iyi çocuklar olduklarının göstergesi.

* Bu 3 yakışıklının gönül defterlerinin sayfaları bu aralar boşmuş. İlgililere duyrulur.

* Aslında bir de kız evini görüp kıyas yapmak isterdim. Ceren ile Gül’e buradan sesleniyorum, tekrarı olursa kahveleri bir kızımız yapsın da şöyle biraz dedikodu malzemesi çıksın bize de.

İki günlük misafirlikte bu güzel evi ve evin samimi sahiplerini dost haneme altın harflerle yazdım.

Huzurlarınızda tekrar kendilerinde teşekkür ediyorum.

(Eğer sırlarımızı ifşa ettin diye bana gıcık kapmadılarsa bir başka Isparta ziyaretimde evlerinin zilini çalacağımdan emin olabilirler.)

*

19 Mart 2013

www.ademozbay.com

 

ogrenci-evi-afisler

Bir odanın duvarlarını süsleyen afişler harika.

 

ogrenci-evi-fanatik

Varsa da yoksa da Beşiktaş!

ogrenci-evi-film-poster

Film afişleri ve elbiseler süper uyumlu.

ogrenci-evi-gitar

Gitar bir köşede Akdeniz Akşamları çalmaya hazır…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.