Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

Bir serçe gibi kondum ellerine,
Bu sert geçen ömrün kefareti olsun diye yumuşacık ellerine sarındım. Gönlümü yıkıp geçen tüm sellere, senden bir bent kurdum. Kalbimi yasladım sana, tiril tiril üşüdüğümde aşk kokan nefesinle ısıt beni diye, kalbimi sana yasladım.
Bir serçe gibi kondum elleri…ne,
Hep kaçmakla yaşadığım ömrüm kefareti olsun istedim. Kocaman kuşlar dönüp dururken üstümde, tüfeklerini uzatıp canıma kastederken insanlar yeryüzünde, ne bir damla huzur bulabildim ne gönlümce sevebildim seni. Ellerine geldim, ellerinden derman istedim, ellerinle sever misin beni…
Bir serçe gibi kondum ellerine,
Okşarsan, merhamet edersen, seversen sonsuz bir huzurla yaşarım ömrümün bana getireceklerini. İstersen bir parmağınla cıt diye kırarsın boynumu, git dersen ortasından ikiye ayrılır minicik kalbim, bırakırsan havalandırmaz kanatlarım beni, düşerim. Ellerinden gayrı ne varsa soğuktur bana, bir günü bile çıkartamadan toprağa düşer, giderim.
Bir serçe gibi kondum ellerine,
Ürkeğim, çaresizim, yitiğim. Avcıların kurşunları yaraladı her yanımı. Çaresiz kaldım bu yaşamak göğünde. Sevdim sevilemedim, uçtum yetişemedim. Şimdi senin ellerine düştüm bir serçe gibi konarak, pır pır eder yüreğim.
Bir serçe gibi kondum ellerine, sever misin beni bu yaban ellerde…

Adem Özbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.