Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

borajet-ucaklari

Bir ülkenin kalkınmışlık seviyesi ile havayolları arasında direkt bir ilişki söz konusu. Bunu dünyaya yaptığım seyahatler sırasında çok iyi gözlemledim ve anladım. Memleketim Zonguldak / Çaycuma’ya da uçak seferleri başlayınca çok sevindim. Türkiye’ye gelir gelmez hemen denemesini yapmak istedim. Bu yazımda Borajet’le yaptığım yolculuktaki yaşadıklarımı sizlerle paylaşacağım.

zonguldak-havaaalani

Çaycuma Saltukova’da bulunan Zonguldak havaalanı oldukça küçük. Büyük uçakların inmesine imkan olmaz muhtemelen. Ama dağların ve yeşilliklerin arasında güzel bir havaalanı…

Borajet’in Sabiha Gökçen havaalanındaki bilet görevlisi çok beyefendi ve kibardı. Hemen işlemlerim yapıldı.

borajet-zonguldak-ucak

Uçağa geçtim. Daha önce hiç binmediğim çift motorlu ve pervaneli küçük bir uçaktı. Yolcularımız da sadece 14 kişiydi. Bu da Zonguldak insanının daha uçmaya alışmadığını gösteriyor.

 borajet-ikram

Yolculukta her şey güzeldi. Borajet hostesleri güler yüzlüydü. Her koltukta 2 gazete olması, sandaviç / kurabiyeli ikramları Borajet’in artısı..

alican-inci-tun

Yolculukta güzel bir arkadaş edindim: Alican. Kendisi şair ve şarkı sözü yazarı İnci Tun hanımefendi ile kibar eşinin biricik kuşları. Yol boyunca bana aşkım, canım, sevdiğim deyip duran Alican sayesinde yolculuk gayet aşk dolu geçti:)

 borajet-ucaklari

Genel olarak Borajet’i başarılı buldum. Bence hemşehrilerimiz daha yoğun bir şekilde hava yolunu kullanmalı. Bu konuda bilinçlendirme çalışması yapmak yetkililere düşüyor. Ayrıca yolcu azlığından kaynaklanan ilçelere yolcu servisi olmaması ise en büyük sorun. Uçuş sonrasında Çaycuma’ya taksi ya da tanıdık dışında gelmenin başka yolu yok.

bora-jet-

 

Borajet’in kabin bagajı etiketini çok beğendim. Uluslararası bir çok havayolunda olmayan bir kalitede yapılmış.

Ufak bir ayrıntı ama benim için önemli.

Sevgili İnci Tun hanıma, eşine, Alican’a ve sonra servis arayışlarım sırasında tanıştığım sevgili Ünal’a buradan güzellikler gönderiyorum. Borajet’e de kazasız belasız nice güzel uçuşlar diliyorum.

ucaktan-caycuma-manzarasi

Uçağın penceresinden pervane eşliğinde Çaycuma manzaraları izlemek çok hoştu.

*

En kısa sürede sevgili oğlum Endülüs ile bir Borajet uçuşu yapacağız ve kalitesini tekrardan beraber test edeceğiz.

*

2 Mart 2013

www.ademozbay.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.