Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

People stand on a Turkish army tank in Ankara, Turkey July 16, 2016. REUTERS/Tumay Berkin

Bu millet kim ne derse desin içinde asil bir kanın dolaştığı bir millettir. Vefayı bilir, sevdayı bilir, savaşmayı bilir, aşkı bilir. O yüzden destan üzerine destan yazmıştır.

En son destanını da 15 Temmuz gecesi yazdı. Tanklara, makinalı silahlara karşı durarak cesurca ölüme meydan okudu.

Evini

buy kamagra 100mg

, ailesini, çoluğunu çocuğunu, işini gücünü düşünmeden ölüme merhaba dedi.

Kolay kolay anlatılabilecek şeyler değil bunlar.

Bir edebiyatçı için bile…

Sonuç olarak:

  • Bu milletin damarlarında cesaret var, özgürlük var, aşk var. Kimse bunu değiştiremez. Kimse onu köleleştiremez. Artık bunu herkes görmeli.
  • Bu milletin, bu toprakların güzel çocuklarının zihinlerini bulanıklaştıran, kalbini karartan tüm din bezirganlarından, sahte Allahseverlerden, sahte Muhammed tapınıcılarından, hurafeci şeyhler, cemaatlerden acilen kurtulmamız gerektiği bir defa daha ortaya çıktı. Tüm cemaatler ve tarikatlerin zihinlerinin arkasında aynı şey vardır. Kuran dururken böylesine alçak insanların peşinden gitmeyi bırakmalıyız. Allah bize yeter, yetmeli de…
  • Bu günün siyasi aktörleri bu milletin söz konusu vatan olduğunda canlarını ortaya koyduklarını gördüler. Artık bunu bilime, sanata, kültüre çevirme zamanıdır. Bu milletin aziz çocuklarını böyle alçak insanların okullarına, yurtlarına, insaflarına terk etmemeliyiz. Sadece bilimin, özgürlüğün, insanlığın, erdemlerin öğretildiği bir milli eğitim modeli geliştirilerek bunun dışındaki tüm eğitim kurumları bu sisteme dahil edilmeli. Bu gün askeri okullara yapılanlar gibi. Yoksa bu gün A cemaatinin yaptığını 10 yıl sonra B cemaati farklı sahalarda, farklı metotlarla yapar.
  • Yakaladığımız şu birlik beraberliğimizi kaybetmeyelim. Bunu isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim. Artık yönümüzü bilime ve erdemliliğe çevirelim. Aşkı yeryüzüne hakim kılalım.
  • Aşk demişken, kalbimize darbe üstüne darbe yapanları da unutmayalım. Zaten onların yatacak yeri yok:)

Dostlar;

Karanlık aydınlığın habercisidir. Bu günler bize gelecek güzel günleri müjdeliyor. Umudumuzu kaybetmeyelim.

Kalbimizi kaybetmeyelim.

Yolumuz açık.

Aziz şehitlerimize selam olsun.

Günlerdir sokaklarda özgürlük diyen vatan diyen herkese selam olsun.

*

Adem Özbay

ademxyz@gmail.com

www.ademozbay.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.