Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

arzu-biyiklioglu-yasam-kocu

Çok kısa bir süre önce tanıdığım sevgili Arzu Bıyıklıoğlu yeni kitabının haberini verdi: Fark et, Uygula, Değiş! İşte kişisel gelişim felsefesini özetleyen 3 uygulama. Bunu yaptığımız anda zaten hedefe varmış oluyoruz.

Kendisi ile dergilerimiz için bir söyleşi yapmıştım ve iletişim tarzını, içtenliğini ve aynı zamanda işini iyi bilmesini çok sevmiştim. Bundan sonra da imkan oldukça kendisiyle değişik çalışmalar yapıp dergilerimizde yayınlayacağız.

Kitabını okuma fırsatım olmadı tabi henüz, ama Türkiye’ye gidince ilk işim bu olacak. O zaman uzun bir şekilde tanıtma sözü veriyorum.

Buradan kitabının hayırlı olmasını diliyorum, okurların hayatlarında güzel değişimler yapmasını ve insanlığa faydalı olmasını diliyorum.

Şimdilik kitap için söylenenleri paylaşmakla yetinelim ve web sitesinin adresini verelim: www.farketuyguladegis.com

arzu-biyiklioglu-kitap arzu-biyiklioglu

 

*

“Toplum bilimciler şunu der; toplumu anlamak istiyorsan ön yargılarını at. Meğer kişisel bilimciler de aynı şeyi söylüyormuş. Kendini tanımak istiyorsan ön yargılarını at, bakış açını değiştir. Bu kitap bunu söylüyor. Pozitif yaklaşacaksın, korkmayacaksın, inanacaksın, özgüvenini artıracaksın, affetmeyi bileceksin.

Hayatın zor olduğuna inanırsan hayat zor olur. Ne yapacağız? Bu kitap ne yapacağınızı söylüyor. Başka kitaplar da söylüyor ama bu kitap sadece söylemekle kalmıyor antrenman da yaptırıyor. Yolunu yordamını gösteriyor.”

Mehmet Tezkan, 
Gazeteci, Milliyet Gazetesi köşe yazarı

*

“Bir solukta okuduğum bu kitabın beni en çok etkileyen tarafı, tamamıyla güncel hayatta uygulanmış ve faydalı sonuçlar vermiş tekniklere yer verilmiş olması. Değişim hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı!
Sevgili Arzu, emeğine ve yüreğine sağlık!”

Hatice YILDIRAN,
ID Coaching International 
MBA, MCCT, Founder

*

“Şifa, insanın kendi farkındalık yolculuğudur. İçsel yolculuğumuzda daha derinlere indikçe hem ruhumuz, hem de bedenimiz şifa bulur. Bu kitap, bu yolculukta içimizdeki en derin, en gizli saklı noktalara ulaşabilmek için yeni kapılar açıyor, kendi farkındalığımızı artırabilme fırsatı tanıyor.

Uygulaması çok kolay, derin ve etkin farkındalık yaratan şifalandırıcı egzersizlerden oluşan bu kitabı, herkese öneririm.”

Ferda Berkman,
Sağlıklı Yaşam Koçu

*

Kitabı okumaya başlar başlamaz devamını merak ettim… O kadar sahici ki…
Sahici; çünkü kişisel gelişimi hayata dokunduran bir tarafı var… İnsan hayatına dair meseleleri inceliyor ve içten bir üslupla okuyucuyu kavrıyor…
Yaşam koçluğu ve NLP ile tanışmak, hayatında bir fark yaratmak isteyen herkes için başucu kitabı olacağını düşündüğüm bu değerli çalışma, okuyucularına kendi kitabını yazma fırsatını da veriyor.
Bu kitap, içerdiği güçlü teknikleri okuyucunun uygulamasını sağlıyor, cesaretlendiriyor ve harekete geçiriyor!

Neslihan Erdoğdu
Uluslararası Koçluk Entitüsü Derneği Başkanı

Kitap için: www.farketuyguladegis.com/

*

Adem Özbay

25 Ocak 2013, NY

 

 

2 thoughts on “Fark et, Uygula, Değiş!

  1. Geri bildirim: İNTERNET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.