Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

arinmak-yenilenmek

Yeni bir yıla girmeye sayılı günler kaldı…
Hayallerimizin gerçekleşmesi için düşüncelerimizde yeniye yer açmalı ve geçmiş yıllardan kalan yorgunluklarımızla vedalaşmalıyız.
Deep Nefes olarak sizlere yeni yıla girerken bir kaç nefes egzersizi ve arınma çalışması önermek istiyorum
Bu egzersizin asıl amacı geçmişteki yüklerimizden kurtulmak ve hayatımıza güzel bir başlangıç yapmak için temiz bir yer açmak olacak.
• Gözlerinizi kapayın ve ellerinizi avuç içleri yere bakacak şekilde alnınızın altına yerleştirin. Ayaklarınızı birbirine yaklaştırın, bacaklarınız düz olsun.
• Burundan derin nefes almaya başlayın. Nefesleriniz yavaş olsun.
• Derin nefes alırken karnınızı şişirin, karnınızla yeri itmeye başlayın.
• Bu şekilde 10 dakika boyunca nefes alıp vermeye devam edin. Her nefes alışta yerle olan bağlantınızı hissederken adeta toprakla bütünleşiyormuşsunuz gibi hissedin.
• Her nefeste, karnınızla yeri biraz daha itmeye çaba gösterin. Bu nefes tekniği topraklanmaya da yardımcı olur. Göbek kordonunuzun toprağın altına, Gaia’nın (dünya ana) merkezine ulaştığını hayal ederek yaparsanız daha da etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Hatta kordonun içindekilerin toprağa akıp şifalanması, ışığa dönüşmesi niyetinde de bulunabilirsiniz.
• 10 Dakikanın bitiminde biraz bekleyin, bacaklarınızı ve ayaklarınızı hissedin, yavaş yavaş doğrulun, bir kedi gibi gerinin ve taptaze halinizin tadını çıkarın! Bu basit ve çok etkili yöntemi canınızın istediği her an uygulayabilirsiniz.

Şimdi sırada arınma çalışmamız var:
Öncelikle elinize aldığınızda keyif alacağınız size özel bir not defteri ya da ajandanız olsun.
Ajandanıza “ELVEDA DEDİKLERİM” başlığı altında vedalaşacağınız her ne varsa yazın.
Yazacağınız şeylerin genel durumlar olmamasına lütfen özen gösterin. Üzüldüğünüz ya da öfkelendiğiniz olayları

buy-levitra-usa.com

, affedemediğiniz kişileri ya da negatif duyguları detayları ile yazın.
Uzun zamandır değiştirmek istediğiniz, tarafınızca onaylanmayan davranışlarınızı ya da varsa bağımlılıklarınızı ve sizin bu davranışlara yüklediğiniz anlamları lütfen yazın.
Kendinizi sınırlayan düşüncelerinizi ya da alışkanlıklarınızı da yazın.
Yazacaklarınız sanırım bitti.
Sırada sizin sınırsız ve mükemmel hayal gücünüz var…
Unutmayın!
Yaratıcı, vermek ve merhamet konusunda sınır tanımıyor ve evren isteklerimize göre dizayn edilmiş durumda…
Size düşen sadece istemek!
İsteklerinizi yazarken hayal gücünüzden faydalanın ve lütfen kendinize sınır koymayın. İfadeleriniz kesin ve net anlamlar taşıyan cümleler şeklinde olsun.
Yazma işiniz bittiğinde vedalaştığınız her şeye tek tek teşekkür edin. Öğrettikleri ve sizi bugünkü kişi yaptıkları için. Ardından tüm bunların sonunda kendinize ve size tüm isteklerinizi verecek yaratıcıya lütfen teşekkür edin.
Bu temizlenme ya da arınma çalışması artık ihtiyacınız olmayanları bırakmak için güzel bir çalışmadır.
Bu çalışma sonunda hayatınızda güzelliklere yer açacak ve evrenin size sunacağı hediyeleri kabul edecek dinginlikte olacaksınız.
Yeni yıl hayallerinizi gerçekleştireceğiniz ve her şeyden önce kendinize olan inancınızın büyük bir coşkuyla artacağı bir yıl olsun…
*
Sibel Üresin
Nefes Eğitmeni
sibeluresin@gmail.com
www.deepnefes.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.