Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

hayvan-sekilli-sebzeler

İnsanoğlunun aklına bayılıyorum. Aklı kullanmak demek illaki gidip elektriği icat etmek değil. Ya da atomları ayırmak. Hayatın içinde küçük güzel şeylerle de uğraşmak  akıllı insanın işidir. Hayatı güzelleştirmek. Hayata anlam katmak. 

Hani Nasrettin Hocamızın meşhur fıkrası var. “Benim hindi de düşünür.”, diye. Düşünmenin güzelliğini anlatan bundan daha güzel bir söz tanımıyorum. Çok ince, çok güzel harika bir söyleme biçimi. Nasrettin Hoca fıkralarına gülüp geçmek değil, üzerine bol bol kafa yormak lazım.

hayvan-sekilli-yiyecekler

Yine İnternet dünyasında gözümüze çarpan güzel üç fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sebzelerden yapılmış, şekilli yiyecekler.

Özellikle de çocuklar bunlara bayılırlar. Düşünsenize sofraya salata kuzu şeklinde geliyor, minik sevimli bir köpek olarak geliyor. Harika eğlenceli bir durum. Ben de ilk fırsatta deneyeceğim. Bakalım görerek olabiliyor mu. Ama azmin elinde bir şey kurtulmaz. Elbet yaparız bir şeyler.

 

hayvan-sekilli-yemek

Şekilli hayvan figürlerinden oluşan bu güzel fikri bulan, geliştiren arkadaşlara teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız…

*

Adem Özbay

2 Şubat 2013, NY

www.ademozbay.com

Bir önceki yazımız olan Ya Atatürk başörtüsü taksaydı! başlıklı makalemizde atatürk ve başörtüsü, atatürk ve dindarlık ve baş neden örtülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

2 thoughts on “Gel de Bunları Yeme!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir