Güzel Adamlar Antolojisi: Ahmet Yalçınkaya

ahmet-yalcinkaya

Bazı insanlar vardır baştan aşağı çiçeklerle dolu bir bahçe gibidir. Gönüllerinde, ruhlarında bir güzellik ile doğmuşlardır.

Doğmakla kalmazlar aynı zamanda bu güzellikle yaşarlar.

Kırdıkları bir gönül bulamazsınız.

Kem gözle bakmazlar, çirkin sözle konuşmazlar.

İşte burada bu insanlardan anlatmaya çalışacağım size.

İşte güzel adamlar antolojisinin bir güzel adamı:
*

Ahmet Yalçınkaya’yı burada nasıl anlatırım bilemiyorum. Az çok dünyayı dolaşmışlığım, binlerce adamla tanışmışlığım var. Ama ikinci bir Ahmet Yalçınkaya bulabildin mi, diye soracak olursanız, cevabım: Hayır!

İsmini duymamış olmayabilirsiniz. Bu sizin kabahatiniz değil Ahmet abinin kabahatidir önce onu söyleyeyim. Neden derseniz, bir adam bu kadar yetenekli, bu kadar becerikli, bu kadar uzmanlık alanına sahip olur da, bu kadar da mütevazı olur mu? Olur, olursa da adı Ahmet Yalçınkaya olur.

Öncelikle şairdir, iyi şiir yazar. Çevirmendir, iyi şiir çevirir. 10’dan fazla dili şiir çevirisi yapacak kadar iyi bilir. Ona bilmediği bir dilden ve iyi bir şiirden bahsedin üç ay sonra size çevirilerini yapıp getirir. Bunu nasıl yaptığını bana sormayın, en ufak bir fikrim yok maalesef.

Daha iş, okul ve farklı alanlarda yaptığı bir sürü başarılı işten bahsedebilirim ama yerimiz az. Tüm bunlara rağmen mütevaziliği elden bırakmadığı, vefanın bir semtin adı değil kalbin ve dostluğun adı olduğunu hep hatırlattığı için çok güzel bir adamdır.

*

Adem Özbay

www.ademozbay.com

 

Bir önceki yazımız olan Dr. Mehmet Öz Şov başlıklı makalemizde dr oz kimdir, dr oz show ve mehmet öz amerika hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

1 Yorum

  1. Semih Yanıtla

    tanımıyordum ilk fırsatta okuyacağım şiirlerini,
    sitesi varsa bildirseydirniz keşke adem bey teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir