Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

hasan_nail_canat_uskudarda_anilacak
2004 yılında vefat eden merhum şair, yazar ve tiyatrocu Hasan Nail Canat, 27 Ekim 2013 tarihinde Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi’nde Pazar günü saat 17:00’de anılacak. Sunuculuğunu Eğitimci-Yazar ve Sunucu Sırrı Er’in, oturum başkanlığını da ESKADER Başkanı ve Edebiyatçı-Yazar Mehmet Nuri Yardım’ın yapacağı anma programına Yapımcı, Oyuncu ve Karikatürist Hasan Kaçan, Tiyatrocu Ahmet Yenilmez, Gazeteci-Yazar Tarık Tufan ve Gazeteci-Yazar Emine Uçak Erdoğan konuşmacı olarak katılacak.

HASAN NAİL CANAT ANMA PROGRAMI

 

Merhum Hasan Nail Canat‘ın vefatının 9. yıldönümü sebebiyle 27 Ekim 2013 tarihindePazar günü saat 17:00-20:00 arasında Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi‘nde,Üsküdar Belediyesi‘nin önemli katkıları ve ev sahipliği ile yapılacak olan anma programımıza teşriflerinizi saygılarımızla arz ederiz. Katılımın ücretsiz olacağı anma programımız ile ilgili bilgileri İstanbul Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürlüğü‘nden vewww.hasannailcanat.com internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

HASAN NAİL CANAT KİMDİR?
25 Ekim 1943 tarihinde Kayseri’de doğan ve bu ilde başladığı sanat yaşamını İstanbul’da sürdüren Hasan Nail Canat, 1994 yılından vefat ettiği 2004 yılına kadar 10 yıl boyunca Altunizade Kültür Merkezi’nde Üsküdar Belediyesi Tiyatrosu’nda oyunlarını sahneliyordu. Geleneksel tiyatronun örneklerini sunan Canat, ‘Keloğlan’, ‘Sokak Kızı Elif’, ‘Mindrella’, ‘Süper Bekçi’ gibi çocuk oyunları ile ‘Bir Avuç Ateş’, ‘Demedim mi?’, ‘Metropol ve Kadın’ adlı oyunlarını da yetişkinler için sahnelemişti. Altunizade Kültür Merkezi’nde çocuk ve yetişkinlere tiyatro eğitimi de veren Canat, ‘Bize Nasıl Kıydınız?’, ‘Beşinci Boyut’, ‘Sürgün’, ‘Çizme’, ‘Hasret’, ‘Siyah Pelerinli Adam’ adlı sinema filmleri ile ‘Camgöz’, ‘Deli Yürek’, ‘Ekmek Teknesi’, ‘Kalp Gözü’, ‘Müslüman’ın 365 Günü’, ‘Müslüman’ın 24 Saati’ adlı TV dizilerinde rol almıştı. ‘Bir Küçük Osmancık Vardı’, ‘Gül Yarası’, ‘Yaralı Serçe’, ‘Yasemen’, ‘Nur Dağındaki Çocuk’, ‘Günahkar Baba’, ‘Kırımlı Murat Destanı’ adlı kitapları da bulunan Hasan Nail Canat, evli ve 4 çocuk babasıydı.
*

2 thoughts on “Güzel insan Hasan Nail Canat anılıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.