Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

selcuk-alkan-kimdir

Bazı insanlar vardır baştan aşağı çiçeklerle dolu bir bahçe gibidir. Gönüllerinde, ruhlarında bir güzellik ile doğmuşlardır.

Doğmakla kalmazlar aynı zamanda bu güzellikle yaşarlar.

Kırdıkları bir gönül bulamazsınız.

Kem gözle bakmazlar, çirkin sözle konuşmazlar.

İşte burada bu insanlardan anlatmaya çalışacağım size.

İşte güzel adamlar antolojisinin bir güzel adamı:
*
selcuk-alkan

Kendimi bildim bile yayın dünyasının içindeyim. Ortaokul sıralarında gazete dağıttım, lisede gazete dergi temsilciği yaptım. Sonrasında ise kendim yayınlar yaptım. 20 yıldan fazla zaman geçmiş. Tüm bu süre içinde abartısız binlerce insan tanıdım. İş yaparken can ciğer dost olduklarımız iş bitince ortadan kayboldular. Çok çok az insan vardır ki, dostluğu işe güce değil aşka muhabbete bağlar. İşte onlardan biridir Selçuk Alkan.

Akis Kitap maceramın ilk yıllarında tanıştık onunla. Kalbindeki samimiyet kitaplarının arasındaki kelimelere de aksetmişti. Malatya’dan İstanbul’a gelip gidiyor, her gelişinde yüreğinin birazını İstanbul’da bırakıyordu. Sonrasında dayanamayıp Malatya’daki kariyerine, memurluk hayatının üzerine bir kalem çekip İstanbul’a geldi. İdealleri, amaçları uğrana gerçekten çok az kişinin yapabileceği bir cesaret örneği gösterdi.  

selcuk-alkan-

Hayatı gerçekten hak etmek istiyorsak aynen Selçuk Alkan‘ın yaptığı gibi her şeye bir çizgi de çekmesini bilebilmemiz lazım. Büyük işlerin büyük fedakarlıklarla başarıldığını da…

Selçuk Alkan şimdi Genç Gelişim, Süper Beyin, Genç Öğrenci , Beyin Gücü dergilerinin cengaverliğini yapıyor. Bir taraftan da yazmaya, üretmeye devam ediyor.

Hazırladığı dergileri, yazdığı kitapları okuyun diyorum. Hepimiz okuyalım, ki güzellikler biraz da bize bulaşsın.

Muhabbetle..

*

Adem Özbay

11 Şubat 2013, NY

www.ademozbay.com

 

Bir önceki yazımız olan Ya Atatürk başörtüsü taksaydı! başlıklı makalemizde atatürk ve başörtüsü, atatürk ve dindarlık ve baş neden örtülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

One thought on “Güzel İnsanlar Antolojisi: Selçuk Alkan

  1. Adem bey! Çok doğru tesbit etmişsiniz.Yeğenim diye söylemiyorum,gerçekten söylediklerinizin eksiği var fazlası yok.Benim gözümde de 1 tanedir Selcuk Alkan .Herkes bir yana o bir yana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir