post by Adem Özbay | 9 comments

Denemeler

***

Seni sevebilmek ne güzeldi bir bilsen…

Seni sevebilmek ne güzeldi, sıcak havada esen bir rüzgar gibiydi.
Yüreğimin orta yerinden parmak uçlarıma kadar bir esenlik verirdi seni sevmek. Hangi yöne dönsem güneşe gölge olurdun sen. Üşüsem ısıtırdın. Açıksam doyururdun.
Seni sevebilmek ne güzeldi, okyanus ortasında bir ada bulmak gibiydi.
Pusulasını kaybetmiş ruhuma yöndün sen. Sevmesini öğreten öğretmenimdin. Ne kadar uzaklara açılsam da, beni toprağa kavuşturan yaşamın kıyısıydın sen.
Kabuslarımdan o uçsuz bucaksız derin kuyulara düşerken okuduğum euzü besmelem, nas’ım, şükrümdün sen.
Uyandığımda yanı başımda buluverdiğim bayramlık elbisem gibi her gün yeni yeni sevinçler sunan ömrümün hediyesiydin sen.
Düştüğümde annemin yaralarımı öpmesi gibi yeryüzünün bütün bir şefkatiyle öperdin beni. Sabah olur, öğlen olur, ikindi olur, akşam olur, yatsı olur, bir de sen olurdu gün.
Sen bir gece vakti düşen bir yıldıza dilekte bulunan çocuğun uykusuna giriveren bir hayal perisi. Sen hiçbir saatin gelişini haber vermeyeceği bir zaman aralığı. Yeni açan tüm çiçeklerin elçiliğiyle bile anlatılamayacak kadar narin ve güzel bir bahar.
Sen; işte kaybettiğim kelimeler, yazamadığım satırlar. Ve seni sevmek tüm bunlar…
Seni sevebilmek, bir kaç damla gözyaşı gözlerimden içime doğru akan.
Seni sevebilmek ne güzeldi bir bilsen.

 

Share

9 Responses

 1. Özlem dedi ki:

  Merhaba, twitter ve Instagram yoluyla tanıdım seni. Çok hoş bir siten var. Görseline bayıldım en azından 🙂 içeriği için ise zaman gerek. Okuduğum kadarı ile sade ve samimi. Çok hoşuma gitti.

 2. Adem Özbay dedi ki:

  Teşekkürler Özlem,
  Görseli fena değil ama içerikten bende memnun değilim:)
  Malasef yeni çalışmalarım o kadar yoğun seyrediyorki bu aralar,
  İçeriğe bi el atamadık,
  Senin tecrübelerinden faydalanmak isterim, zira dolu dolu bir siten var,
  Başarılar diliyorum, çok teşekkürler,

  Adem

  • Ozlem dedi ki:

   Aman efendim teveccühünüz 🙂 Bizimkisi sağdan soldan hayattan ufak notlar işte. Sizin yoğun bir edebi formatınız var ve çok da güzel. Ellerinize emeğinize sağlık. Severek okuyacağım. Başarılar.

 3. Adem Özbay dedi ki:

  Teşekkürler sevgili Özlem,
  Yoo çok güzel notlar onlar,
  Sıkı bir şekilde takipteyim,
  Her daim başarılar sanada,
  Sağlıcakla,

  Adem Özbay

 4. Gökdeniz BERDAN dedi ki:

  Merhaba ; çok güzel mi desem,mütevazi mi desem bilmiyorum ama hoş bi web sitesi ,içeriğe gelince ,nekadar özlem hanıma katılmasam da , biraz toparlanmaya ihtiyacı var sanırım ,Benim yazıyor olduğu kitabın web tasarımının böyle bir tasarıma ihtiyacım var ,bu konuda sizinle iletişime geçeceğim -Teşekkür ederim.

 5. bedriye dedi ki:

  Merhabalar,nette teşekkür yazısı arıyordum,iyi ki böyle bir yazı aramışım sizin doğum gününüz için yazdığınız tşk, yazısıyla karşılaştım, ve bu sayede sizi tanıdım.Hayatınız, okuma için verdiğiniz mücadele sonucundaki bizim büyük kazancımız Adem Özbayı çok beğendim.Tekrar tekrar sindirerek yazılarınızı büyük bir keyif,huzur ve gururla okudum ve okumaya devam edeceğim.Başarı sizin için neyi ifade ediyorsa her daim fazlasıyla yanınızda olması dileğiyle….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hd 720p Film izle Pompei izle film seyret