Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

isparta-gelisim-gunleri

Uzun süreden beri katılamadığım üniversite programlarına, kısa Türkiye ziyaretimi bahane ederek katılmaya başladım. 13-15 Mart tarihleri arasında Isparta’daydım. Gülleri ile meşhur olan bu küçük kentte gördüğüm tek gül, üniversiteli Gül olsa da, gül yürekli gençlerle oldukça keyifli zamanlar geçirdik. Onları bilemiyorum tabi, ben kendi adıma konuşuyorum:)

 

Efendim hikayenin özeti şu: Süleyman Demirel Üniversitesi Endüstri ve Kalite Kulübü artık gelenekleştirdiği Gelişim Günü‘ne bendeniz, motivasyon konuşmacısı Hilmi Işıkören ve Kariyet.Net eğitimcisi 2 arkadaş ile katıldık.

100 kişilik izleyici olarak planlanan program 300lere ulaşınca mecburen sohbeti de katladık ve gelen gençleri iki salona alarak herkesle sohbet etmek imkanı bulduk.

Önce Kariyer.Net uzmanları öğrencilere mülakat, iş başvuruları, cv hazırlama gibi konularda güzel bilgiler verdiler. Sonra biz sayın Işıkören’le salonları ayırdık, karşılıklı 2 sohbet gerçekleştirdik. Işıkören gençleri bol bol motive edereken bendeniz de ‘hayatı tesadüflerle yaşamamız ve beynimizi kullanmamız’ üzerine bir kaç söz söyledim.

isparta-konusmasi

Sonrasında gençlerle güzel bir yemek faslı oldu. Ve damla sakızlı kahveler içildi. Bol bol kahve falları da bakıldı. Sonrasında 3 arkadaşımızın paylaştığı öğrenci evinde keyifli sohbetler eşliğinde geceledik. Sabah bol ketçap mayonezli kızartılmış patates ile kahvaltımızı yapıp hava alanına doğru yola koyulduk.

Isparta’nın en jet şoförü Bayram abi bizi uçağa yetiştirdi. Karısı için ‘Dünyanın 7 harikası var, 8.si ise benim karım’ diyen Bayram abiye buradan özel selamlarımı bir kez daha gönderiyorum.

Evet kısaca böyle bir program yaptık.

Isparta’ya geçmeden önce sevgili dostum Selman Arslan‘la Manavgat Şelalesinde yaptığımız balık keyfini ise bir başka yazımda anlatacağım. Şimdi burada araya sokup, ağzınızın suyunu akıtmayayım.

isparta-ogrenciler

Program öncesi ve sonrasında beraber olduğumuz öğrenci arkadaşlarımız:

Gül Ekmen, Ceren Kaya, Tuğçe Bayar, Nazife Keten, Cihat Türkoğlu, Servet Aydın, Nur Altındal, Bayram Şahin, Cansu Han, Leyla Gümüşboğa, Sultan Akşit

Velhasıl her yönüyle güzel bir program oldu. Süleyman Demirel Üniversitesi yönetimini takdir ettim. Çünkü öğrencilere tüm imkanları sağlamışlardı. Program zamanına kadar değerli hocamız Gültekin Özdemir‘in pekmez ve ballarını yiyerek bol bol enerji topladık. Bu olayda muhtemelen üniversite yönetiminin bir dahli yoktu, sadece hocamızın cömertliğinin tadını çıkardık.

Öncesi, sonrası ve etkinlik zamanı ile her açıdan böyle güzel bir programı organize etmek her babayiğidin harcı değildir. Endüstri ve Kalite Kulübü’nü takdir ettim. Yakında da Kariyer Günleri yapıyorlar. Öğrencilere şimdiden yerlerini kapmalarını öneriyorum. Yoksa yine ayakta kalabilirsiniz:) Buradan başta yakışıklı başkanları Bayram Şahin olmak üzere kulübün tüm yönetimini kutluyorum.

Sevgili dostlar bir etkinliğimiz böyle geçti. Darısı başka güzel etkinliklere. Hoş kalın, hoşça kalın…

 

*

16 Mart 2013

www.ademozbay.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.