İyi bayramlarım yok!

arakan

İyi bayramlarım yok. Zira dünyanın dört bir tarafında hüküm süren insan vahşeti karşısında “iyi” olabilecek bir çok şeyi kaybettim. Elimde sadece zalimlerin hakkından gelebilecek yegane güç olan Allah’a inancım kaldı.

Filistin’de bombalar altında paramparça olan çocukları görünce insan vicdanına olan güvenimi kaybettim.
Suriye’de savaşın ortasında kalıp sefalet içinde yaşayanları görünce insan merhametine olan güvenimi kaybettim.
Hala Afrika’nın bir çok ülkesinde açlıkla mücadele eden o mazlum insanlara inat Ramazanda israf sofralarında yerlere saçılan nimetleri görünce insanın paylaşımcılığına olan güvenimi kaybettim.
Geri bırakılmış, eğitimden mahrum kalmış bir çok İslam ülkesindeki iç savaşlarda öldürülen, katledilen, sürülen milyonlarca kardeşlerimi görünce insanın adaletine olan güvenimi kaybettim.
Daha iyi bir dünya için çalışsınlar diye umut ederek oy verip devletin başına geçirdiğimiz insanların bu zulümler karşısında sadece nutuk attığını görünce insanın yönetimine olan güvenimi kaybettim.
Barış ve huzuru dillerinden düşürmeyen Budistler’in sırf Müslüman diye katlettiği küçücük bedenleri görünce insanın barışına olan güvenimi kaybettim.
Kendi ülkelerinde insanların ayaklarına kıymık batınca dünyayı ayağa kaldıran ama dünyanın diğer yerlerindeki hiç bir ölüme üzülmeyen, vahşete kayıtsız kalan Batı’yı görünce insanın gelişmesine olan güvenimi kaybettim.
‘Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir.’ ve ‘Kişinin ihtiyacından fazlası onun değil ihtiyaç sahiplerinindir.’ diyen Rabblerinin bu sözlerini kulak ardı edip, eften püften meselelerle ve uydurup bir dinle yaşayan Müslüman kardeşlerime olan güvenimi yitirdim.
….
Bir tek; Rahman olan, Rahim olan, yarattıklarını sonsuz seven, yarattıklarına kol kanat geren Allah’a olan inancımlayım artık. Biliyorum ki O’nun bir planı var. Tüm bu vahşi dünyaya dersini verecek. Tıpkı Nuh’un, Lut’un, Musa’nun kavimleri gibi helak olup gideceğiz bu zulümlere kayıtsız kaldığımız için.
Ve hesabımız çok çetin olacak.
Biliyorum ve utanıyorum böyle elinden birşey gelmeden yaşamaktan…
Elinde ‘İyi Bayramlar!’ı olan varsa tepe tepe kullansın. Benim yok.
#AdemÖzbay
Buy Kamagra UK

,"type":104}”>#KurbanBayramı

Bir önceki yazımız olan İçinden bir ırmak akar gider acılar denizine... başlıklı makalemizde adem özbay, ağlamak ve ağlamak üzerine hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir