Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

sevgililer-günü-fikri

Her zaman söylüyorum. Bizim milletimizdeki akıl değme bilim adamlarında yok. İşimize geldi mi zehir gibi çalıştırıyoruz aklımız. Ama en önemli meselelerimiz de neden taklitçi ve yan gelip yatma modundayız, işte bunu anlamıyorum. Gelelim bu kadar laf etmemize neden olaya: 14 Şubat için yapılan kalpli simite…

14 Şubat bizim bir olayımız değil. Ramazan, Kurban bayramları kadar heyecanla katıldığımız bir olay ama. Burada da taklitçiliğimiz ön planda. Ama toplumsal kaynaşma adına bir sorun görmüyorum. Keşke her günümüzü 14 Şubatlar gibi sevgi eksenli yaşayabilsek. 

kalp-sekli

Ülkemizin insanları aklı en güzel şekilde kullanmasını beceriyorlar bazen. Sevgililer günü için de kalpli simit yapmışlar, ne güzel. Sevdiğini alıp, Üsküdar’a inip kalpli simit yemenin güzelliğinden ala ne olabilir ki iki çayın eşliğinde. Haberler de Kütahya diyor ama eminim bir çok şehrimizde yapılacaktır yarın.

Bence bu güzel fırsatı kaçırmayın. Sevgiliniz mi yok, o zaman birini de martılara atın, sevinsinler garibimler:)

Mutluluklar sevgili dostlar..

kalpli_simit

*

İlgili haber de bu:

“Kütahya’da bir fırında, ‘Sevgililer Günü’ dolayısıyla kalp şeklinde yapılan simitler büyük ilgi görüyor.

Cumhuriyet Caddesi Sevgi yolu üzerindeki Benli Simit Fırını, Sevgililer Günü için kalp şeklinde simitler yaptı. Fırın sahibi Emre Emrah Yeşil, satışa sundukları kalp şeklindeki simitlerin büyük rağbet gördüğünü belitti. 50 kuruştan satılan simitlerin 15 Şubat’a kadar üretilmeye devam edeceğini belirten Emre Emrah Yeşil, “Bilindiği gibi 14 Şubat Sevgililer Günü. Bugüne özel bir ürün imal etmek istedim. Kalp şeklindeki simitleri bugünden itibaren satışa sunduk. İlk gün bir saat içinde yüzlerce kalp şeklinde simit sattık. Birçok müşterimiz, bu istisnai mamulümüzden dolayı bizi tebrik etti” diye konuştu.”

kalp-sekli

*

Adem Özbay

13 Şubat 2013, NY

www.ademozbay.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.