Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

abdurrahim-karakoç

Bunu benden daha önce Nurettin Durman sormuştu. Baktım etraftan hiç çıt yok. Belki bir Allah’ın kulu insafa gelir de meseleye el atar diye buradan bir daha soruyoruz!!!

ŞAİR ABDURRAHİM KARAKOÇ

Sevgili kardeşim Arif Dülger geçenlerde 6.3.2013 tarihinde Ankara Bağlumda medfun Seyid Abdülhakim Arvasi hazretlerini ziyarete gittiğinde o mevki civarında medfun Şairimiz Abdürrahim Karakoç’un kabrine yaptığı ziyarete ilişkin birkaç fotoğraf gönderdi bana. Kabristanı ziyarette haliyle merhum şairimiz Abdurrahim Karakoç’a dua ve ziyaret için kabrin başına varmış. Lakin merhum şairimiz vefat edeli bunca zaman geçmesine rağmen mezarının yapılmamış olması şairimiz Arif Dülgeri pek üzmüş. Bu güzide şairimizin kabri neden bu halde bekliyor diye de sual etmekte ve haklı olarak serzenişte bulunmakta.

 

abdurrahim-karakoç-

Bağlum önemli bir yer. 7.6.2012 tarihinde defnedilen merhum şairimiz Abdurrahim Karakoç’un mezarı niçin hâlâ etrafı çevrilip şaire yakışır bir hale getirilemiyor anlaşılır gibi değil. Buradan yıllarca yazdığı Akit gazetesine de bir duyuru olsun. Bu gibi işler ihmal edilmesin. Malum dur ki bu güzel yurdumuzda ölülerimizin mezarlarının etrafını çevirip hem yeri de belli olsun diye o zata yakışır şekilde yapılmaktadır.  Şairimiz Abdurrahim Karakoç’a Allahtan tekrar tekrar rahmet diliyor ve mezarının bir an önce yapılmasını istirham ediyorum.

*

Nurettin Durman

14 Mart 2013, Perşembe, 17.19- Beylerbeyi

*

www.ademozbay.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.