TYB İstanbul’da Abdülhamit Han Anılacak

 

 2-Abdülhamit

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi ve Tarihine Sahip Çıkanlar Topluluğu’nun birlikte düzenleyecekleri etkinlikte Sultan 2. Abdülhamit anılıyor.  İki bölümden oluşan program 10 Şubat Pazar günü gerçekleşecek.  İlk bölüm saat 15:00 -16:00 arasında. Abdülhamit Han’ın türbesinde Kuran-ı Kerim tilaveti, hatim duasının yanında katılımcılara ikramda bulunulacak.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nde “Sultan 2. Abdülhamit Han ve Dış Politikası” konulu bir panel düzenlenecek. Saat 16:00’da başlayacak olan panelde;  Fatih Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Erdoğan Keskin kılıç 2. Abdülhamit dönemi azınlık okulları ve misyonerlik faaliyetlerini,  İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdülhamit Kırmızı ise 2. Abdülhamit ve Makedonya sorununu anlatacak.

Program sonunda katılımcılara Abdülhamit  Han’ı anlatan bir kitapçık hediye edilecek.

*
2-Abdülhamit

*Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu*

Ayla Aydemir

TYB İstanbul Şubesi

*Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi, Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak. No: 6
Sultanahmet / İstanbul*

*Telefon:  0212 527 75 17 *

Bir önceki yazımız olan Aşk ve Sevgi Üzerine Kartlar, Afişler, Posterler başlıklı makalemizde aşk afişleri, aşk kartları ve aşk kartpostalları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir