Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

dr-oz-new-yorker

Mehmet Öz‘ü duymayanımız yoktur herhalde. Kendisi memleketimizin medarı iftiharı. Bu gün The New Yorker dergisinde de onu görünce “Tamam artık Dr. Mehmet Öz bu işin piri oldu.” Hangi işin, tabi ki Amerikan popüler kültürünün kalıcı bir figürü olma işi.

Amerika’ya geldiğimde, kaldığım otel odamda TV kumandasıyla dolaşırken birden Dr. Oz şovuyla Mehmet Öz karşıma çıkmış, sevinmiştim. Neticede o da Türkiyeli, ben de. 10 bin km uzaklıkta bir hemşehri görmek herkes için güzel bir duygu olsa gerek.


mehmet-öz-kimdir

Dr. Mehmet Öz Amerika’da gerçekten çok sevilen birisi. Doktor olarak en popüler isim diyebiliriz. Tip olarak Amerikalılara çok benzediği ve konuşması neredeyse aksansız olduğu için kimse onun Türk olduğunu bile tahmin etmiyor.

Amerika’nın kaliteli Seda Sayan‘ı diyebileceğimiz şov programı sunucu Oprah‘a konuk olduktan sonra birden popülaritesi artan Dr. Mehmet Öz artık kendi kanalında kendi programını yapan bir televizyon stardı da aynı zamanda. Programının en büyük özelliği insan bedenine dair yaptırdığı birbirinden ilginç modeller. İç organlar, kalp, kan dolaşımı, mide, aklınıza bedenimize dair ne gelirse hepsinin devasa modellerini yaptırıyor ve programında kullanıyor.

dr-oz

Dr. Oz olarak Amerika’da bilinen Dr. Mehmet Öz yayınladığı kitaplarla, yaptığı televizyon şovlarıyla, samimi sohbeti, içten gülümsemesi ile uzun yıllar Amerika’da kendinden bahsettireceğe benziyor.

Ne diyelim, kendisine başarılar diliyorum ve Dr. Mehmet Öz gibi hemşehrilerimin buralarda ve tüm dünyada sayısının artmasını diliyorum.

mehmet-öz-tavsiyeler

*

Adem Özbay

29 Ocak 2013, NY

 

3 thoughts on “Dr. Mehmet Öz Şov

  1. ben keinlikle takip ediyorumm verdiği öneriler ile 4 kilo verdim, kitaplarınıda okuyacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.