Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

Futbolla sadece bir izleyici olarak alakalıyım. Gençlik dönemimde Dünya Kupası 3.lüğümüz, Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğu gibi güzel başarıları izlemiştim. Sporun kardeşliği pekiştirici yönünü de o zaman görmüştüm. Hep birlikte sokaklarda halaylar çekilmiştir, alkışlar yapılmıştır.

İşte bu ruhu çok güzel ve anlamlı bir şekilde devam ettiren bir futbolcumuz var: Gökhan İnler. Sporseverlerin çok yakından tanıdığı bir isim olan İnler sadece ülkemizde değil dünya çapında tanına ve sevilen bir futbolcu. O da bunun hakkını vermek için ülkemizdeki tüm çocukları kitap ile buluşturmak için yola çıkmış.

Kurduğu İnler Spor ve Eğitim Vakfı (İSEV) ile “okumayISEV” kampanyası düzenleyen Gökhan İnler kendisi ve arkadaşlarının katılımıyla okullara 1000 kitaptan oluşan kütüphaneler kuruyor.

Ben de öğrenciyken maalesef okullarımda kitap özlemi çektim. Bu yüzden bu duyguyu iyi biliyorum. Keşke bizim zamanımızda da böylesine duyarlı futbolcular olsaydı.

Gökhan İnler‘i tebrik ediyorum. Nice nice okullarımızda kitapla buluşan harika çocuklarımızın bir gün büyük işler başardıklarında Gökhan abilerini sevgiyle hatırlayacaklarına eminim.

Teşekkürler İSEV teşekkürler okumayISEV.

***

Toplumun

buy kamagra

, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, bütün fertlerinin bedensel ve ruhsal gelişimlerini artırmak için spor yapmalarını sağlamak amacıyla sportif faaliyetleri desteklemek ; çocuk haklarını, fırsat eşitliğini ve refahlarını sağlamaya yönelik çalışmalarda bulunmakla birlikte eğitimde geri kalmış çocukların adil ve eşit kalitede eğitim olanaklarından yararlanmasını sağlamak amacıyla 2017 senesinde Gökhan İnler öncülüğünde kurulmuş olan vakfımız sosyal ve destek projeler kapsamında faaliyetlerini yürütmektedir .

2017 senesinden bu yana eğitim ve sporun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmek, daha yüksek verimli ve etkin düzeyde eğitim ve spor hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla birçok faaliyetler sürdürmekte olan vakfımız aynı zamanda desteklediği projeler kapsamında spora yatkın, kabiliyetli ancak maddi veya fiziki imkanlardan yoksun çocuklara eğitim-öğrenimlerini ve spor faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için olanaklar sağlamak ; özel yetenekli ve engelli çocukların eğitim, spor ve sosyo-kültürel haklarının yüksek ölçüde teminini sağlanmakla birlikte yurt içinde ve dışında öğrenim, ihtisas ve staj yapan gençlere, uluslararası veya ulusal düzeyde ilim, sanat, spor ve benzeri alanlarda üstün başarı kazanan kişilere burs, ödül ve kredi gibi parasal ve ayni yardımlarda bulunmaktadır.

Vakfımızın faliyetleri arasında seminerler ve bilimsel toplantılar tertiplemek, eğitim-öğretim-spor ve hayvan hakları ile ilgilenen yerli ve yabancı kuruluşlarla işbirliği yapmak, her türlü proje, program ve çalışmayı gerçekleştirmek ile bilikte gençlik, spor ve hayvan hakları kulüpleri kurmak, kurulmuş toplum kuruluşlarına yardım etmektir. Son olarak özellikle Köy okulları başta üzere eğitim öğretimin şehir merkezinden uzakta olduğu ve daha zor şartlar altında eğitimine devam eden okullarımız için okul kitaplığı projemlerimizle ilgili faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Bugüne kadar toplamda yaptırdığımız 25 Okul Kitaplığı projemizle birlikte bunların yanına ek olarak özellikle eğitim şartlarının daha zor olduğu köy okullarımızda spor malzemeleri desteklerimizle birlikte çocuklarımızın her zaman yanındayız. Hedefimiz ülkemizde binlerce okul Kitaplığı oluşturmak ve onbinlerce çocuğumuzun kalplerine dokunabilmek. Bu süreçte bizlere destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizle…

We Sitemiz : www.isev.org.tr
Sosyal Medya Hesaplarımız
İnstagram-Facebook-Twitter : @isevorgtr

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.