Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

huseyin-akin-

Bazı insanlar vardır baştan aşağı çiçeklerle dolu bir bahçe gibidir. Gönüllerinde, ruhlarında bir güzellik ile doğmuşlardır.

Doğmakla kalmazlar aynı zamanda bu güzellikle yaşarlar.

Kırdıkları bir gönül bulamazsınız.

Kem gözle bakmazlar, çirkin sözle konuşmazlar.

İşte burada bu insanlardan anlatmaya çalışacağım size.

İşte güzel adamlar antolojisinin bir güzel adamı:
*

Hüseyin Akın için lafa şöyle başlamak lazım: Okyanusu doldurmaya çalışan ırmak. Neden derseniz, Hüseyin Akın‘ın bereketli kalemi hiç durmaz. Bir yandan şiir yazar, bir yandan düşünce yazıları yazar, tahliller yapar, incelemeler kaleme alır. Yayınlanmış kitaplarından çok hazır ettiği kitapları vardır. Hele okurlar pek bilmez, şehirler üzerine hazırladığı dosyalar vardır ki, enfestir.

Hüseyin Akın‘la uzun süreli dergicilik maceram oldu. Yayıncılık pratikliğini kazanma adına ondan bayağı etkilenmiş olmalıyım ki, onun gibi ‘tamam, hadi şöyle olsun, bunu da böyle yapalım’ cümlelerini çok kurarım.

Hüseyin Akın burada zikrettiğim isimlerle birlikte şiir bayrağını yere düşürmemek için çok emek vermiş bir adamdır. Necip Fazıl, Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu gibi isimlerin gündeme gelmesi, okunması için çok çaba harcayan genç ve inançlı şair – yazar grubundandır. Bu ve daha birçok nedenle ki güzel bir adamdır.

*

Adem Özbay

www.ademozbay.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.