Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

engellilere-sevgi

Konya’da yüzde 50 zeka geriliği bulunan 8 yaşındaki İbrahim, koruyucu ailesinin kendisine gösterdiği sevgi sayesinde konuşmaya başladı.

30 yıllık evliliklerinde çocuk sahibi olamayan 53 yaşındaki Fatmaana ile Mevlüt Yavuz çifti, koruyucu aile olmaya karar verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne başvuran çift, 2 yıldır sevgi evlerinde kalan 8 yaşındaki İbrahim ile tanıştı.

sevgi-engel-tanimaz

İBRAHİM’İN KORUYUCU AİLESİ OLDULAR

Çocuğun bakıcı annesinin gözlerinin içine bakarak, tam anlaşılamasa da “Ben bunlarla gideyim mi” demesinden etkilenen Yavuz çifti, İbrahim’in koruyucu ailesi olmaya karar verdi. İbrahim’in yüzde 50 zihinsel gelişme geriliği olduğunu öğrenen aile, kararlarından vazgeçmeyerek çocuğun bakımını üstlendi.

sevgi-ornegi-kadin

“30 YILLIK EVLİLİĞİMİZİ BİR YILA SIĞDIRDI”
Ailesi, gördüğü sevgi ve ilgi sayesinde sinirine hakim olmaya, kendisini düzgün şekilde ifade etmeye başlayan İbrahim’in adeta üzerine titriyor. Her geçen gün yeni şeyler öğrenen ve olumsuz hareketleri sona eren çocuğu tanımayanlar, sağlıklı sanıyor. Yavuz çifti, çevrelerinde örnek ve imrenilecek bir aile olarak gösteriliyor. Anne Fatmaana Yavuz, “İbrahim 30 yıllık evliliğimizi bir yıla sığdırdı” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

*

kaynak: ensonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.