Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

coca-cola_filistin

Filistin’i ağızların düşürmeyen Müslümanlar tek bir yatırım yapmazken, durmadan boykot ettikleri Coca-Cola Filistin’de 4 tane fabrika açıyor. Alın size ağlanacak halimizin özeti:

Filistin’deki 3 fabrikası ile ülkenin ilk yatırımcısı olan Coca-Cola, 4’üncü fabrikayı Gazze’de açıyor.

Üç fabrika yatırımı ile Filistin’deki en büyük yabancı yatırımcı olan Coca-Cola, 20 milyon dolar yatırım ile ülkedeki dördüncü fabrikasını Gazze’de açıyor.

EKİM AYINDA ÜRETİM BAŞLAYACAK
Coca-Cola ürünlerinin Filistin’deki şişeleme ve dağıtımını yapan National Beverage Company’nin (NBC) kendisi de Filistinli olan Genel Müdürü İmad Hindi, yeni fabrika’da ekim ayı itibari ile üretime başlayacaklarını söyledi. Ramallah’ta basın mensupları ile biraraya gelen İmad Hindi, şu anda 500 olan çalışan sayısının da yeni yatırım ile birlikte 800’e çıkacağını söyledi.

FİLİSTİN’DE 3 FABRİKA ÜRETİM YAPIYOR
Coca-Cola, Filistin’de şu anda Ramallah, Tulkarim ve Jericho şehirlerinde olmak üzere üç fabrikada üretim gerçekleştiriyor. Yeni fabrikanın inşaatına 2014’ün başından bu yana devam eden Coca-Cola, ülkeye NBC ile birlikte 1998’de adım atmış. İmad Hindi, 47 kişilik ekip ile başladıkları yolculukta şu anda dolaylı olarak 8 bine yakın kişiye istihdam sağlar duruma geldiklerini, yolculuğa başladıkları 47 kişilik ekibin de hala işlerine devam ettiğini belirtti.

*

kaynak: ensonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.