Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

namaz-promosyonu

Bu günleri de gördük. İlk başta çok güzelmiş gibi görünen bir uygulama olmuş Yozgat’ta. 180 vakit camiye namaz kılmaya gelen çocuklara tablet hediye etmişler. Yazık. Çocuklarımıza gerçek dinimizi öğretip, sevgiyle ibadet ettireceğimiz yerde, promosyonlu ibadetler peşinde koşuyoruz. İmamdan evvel camiye koşan o çocuklar bir sonraki promosyona kadar camiye adım bile atmayacaklar muhtemelen. Peki ibadetleri promosyona dönüştüren bu kafa nolacak?

Dini hurafe dini haline getirdik. Peygamberi abuk subuk sözler söyleyen adam haline getirdik. Bunlar yetmiyormuş  gibi şimdi de taptaze dimağlara dini ve ibadetleri bir promosyon malzemesi yapıyoruz. Bu kafa dini anlamayan, Allah’ı anlamayan, imanı anlamayan kafadır. Bunların şeklen milletin yatıp kalkmasını imanın okumak, düşünmek, akletmek farzından çok daha ehemmiyetli görüp dini bir putçuluk alanına çevirenlerin kafasıdır. Bunlardan Allah da Allah’ın güzel peygamberi de bizardır, şikayetçidir. Açıp bakın Kuran’a, orada nasıl şikayetçi olduklarını görürsünüz.

Allah aşkına böyle anlamsız ve mantıksız işleri bir kenara bırakalım. Dinimizi gerçek manasıyla öğrenip yaşayalım. Çocuklarımızı özgür bırakalım. Kendi inançlarımızı onlara dayatmayalım. Lütfen biraz şu güzel kitabı Kuran’ı okuyalım… Allah rızası için…

namaz-promosyonu

Yozgat’ta 180 vakit namaza tablet hediye edildi

Yozgat’ın Dayılı Köyü’nde, camide 180 vakit namaz kılan çocuklara tablet bilgisayar hediye edildi.

Yozgat Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Dayılı Köyü Camisi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, çocuklara camide namaz kılma alışkanlığı kazandırmak amacıyla projeyi hayata geçiren cami imamı Cebrail Öztürk’e teşekkür etti. Öztürk ise 180 vakit camiye gelmeleri halinde çocukları bilgisayarla ödüllendirecekleri yönünde söz verdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“BENDEN ÖNCE CAMİYE GELDİLER”

“Çocuklar yaklaşık 2 hafta önce 180 vakiti tamamladılar. Sabahın erken saatlerinde, benden de önce camiye geldiler ve hâlâ da gelmeye devam ediyorlar. Çocuklar artık namazları camide ve cemaatle kılıyorlar.”

 Kaynak: Ensonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.