Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

suriye_kermesi

Güzel şeyler yapmak için bahane arayanlara bir haberim var. Reyhanlı kampında kalan, çoğu yetim annesi 17-50 yaş aralığındaki Suriyeli hanım bir araya gelmiş ve el emeği göz nuru işlerini yardım amaçlı olarak kermeste satıyorlar. Bir savaşın yaralarını onarmak, bir derde deva olmak, hem de o gözü yaşlı insanların hatıralarını evlerinizde bulundurmak için hiç beklemeyin derim.

Birbirinden güzel züccaciye, çeyizlik, hediyelik, ev eşyası, gıda ürünleri, oyuncak, kırtasiye malzemesi, yöresel lezzetler, aksesuar, giysi ve ayakkabının satışa sunulduğu kermeste fiyatlar da son derece uygun.

Eyüp Feshane’de ki Kermese Suriyeli sivil toplum kuruluşları da katılıyor. Reyhanlı kampında kalan, çoğu yetim annesi 17-50 yaş aralığındaki Suriyeli hanımların el emeklerinin de satışa sunulduğu kermeste dileyenler ellerine desenli Hint kınası yaktırabiliyor, ebru yapabiliyor, pirinç üzerine isim ve ayet de yazdırabiliyor, Suriye temalı resim sergisini gezebiliyor.

suriye_kermesi

Kermesten elde edilecek gelir, hem Suriye içindeki hem de Türkiye’deki Suriyeli mazlumların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak.

Hayırseverlerin hem kendi ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabileceği hem de sevdiklerine hediyeler alabileceği kermes 17 Mart Pazar akşamı sona erecek.

Tüm İstanbulluları kermese bekliyoruz.

Geç kalmayın.

Yer: Eyüp Feshane

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.