Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

sezai-karakoc-etkinlik

Ne zaman? 27 Nisan’da. Tüm bilgiler aşağıdaki aşağıda mevcut. Gelen gelemeyen herkese duyrulur.

ürk Edebiyatının büyük ustası Sezai Karakoç’un 80. yaşı için özel bir etkinlik düzenleniyor. Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğin tarihi 27 Nisan Cumartesi.  Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde, saat 19.00’da başlayacak programa edebiyat dünyasının tanınmış birçok ismi katılacak.

Sunuculuğunu Yusuf Özkan Özburun’un üstlendiği etkinliğe katılacak olan isimler arasında Adem Turan, Ahmet Murat, Ali Haydar Haksal, Ali Ural, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Bünyamin Yılmaz, Ebubekir Kurban, Ersin Nafiz Gürdoğan, Ferman Karaçam, Hüseyin Akın, İbrahim Paşalı, İsmail Kılıçaslan, Mahmut Bıyıklı, Mevlana İdris Zengin, Osman Bayraktar, Osman Sarı, Özcan Ünlü, Recep Garip, Şaban Abak, Selçuk Küpçük, Şeref Akbaba, Yıldız Ramazanoğlu, Yusuf Kaplan ve Zeki Bulduk gibi isimler Diriliş neslinin öncüsü Sezai Karakoç’a dair duygu ve düşüncelerini paylaşacaklar.

Eserleri ve fikirleriyle nesiller yetiştiren şair, yazar, mütefekkir Sezai Karakoç 1967 yılında İslam’ın Dirilişi ve Yazılar adlı kitaplarından dolayı yargılandı. Büyük Doğu, Hisar, Akpınar, Dernek, Düşünen Adam, A dergilerinde deneme ve şiirler, Yeni İstanbul, Sabah ve Milli Gazete’de fıkra yazıları yayınladı. Kurucusu olduğu Diriliş Dergisi, hem edebiyat hem de fikir hayatı için bir okul oldu, çok sayıda aydın ve sanatçı yetiştirdi.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin katkı sunduğu program Diriliş Sergisiyle başlayıp, şair ve yazarların konuşmalarıyla devam edecek. Katılımın serbest olduğu programda izleyicilere yazarın Gün Doğmadan isimli eseri ve 80. yaşında, 80 yazarın Üstad’a dair yazılarından derlenen etkinliğe özel kitap hediye edilecek.

sezai-karakoc-etkinlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.