Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

allahin-varligina-delil

Şu hayatta ünlü isimlerin dönüşüm yaptıklarından sonra evliya muamelesi görmelerinden bir de Allah’ın varlığı için böyle ünlü isimlerin dindarlık gösterileri yapmaktan bıktığım kadar hiçbir şeyden bıkmadım.

Zannedersiniz ki Yusuf İslam müslüman olmadan dünyada müslüman olmuş kimse yok. Memleketimizde de İsmet Özel, Yaşar Alptekin, Engin Noyan gibi isimleri de sayabiliriz. Bu isimlerin hiçbiri ile bir derdim yok. Sonradan akılları başlarına gelmiş, iyi ki gelmiş.

Ama bunu bir güç ve gövde gösterisine dönüştürdüler mi, o zaman biraz durup konuşmak gerekiyor.

stephen-hawking-kimdir

İnsanın zaman içinde düşüncelerinde değişiklikler yapması, gerçeğe ulaşması çok normaldir, ki benim de kısmen böyle bir yolculuğum söz konusu.

Lakin Allahın varlığı ya da İslamın doğru bir din olmasını böyle sonradan müslüman olmuş insanlarla perçinleme gereği duyan insanlar yanlış yapıyorlar.

Allah’ın varlığı yada islamın güzelliği için Stephen Hawking’in bir söz söylemesine ihtiyaç yok. Aklı başına gelmişse ne güzel ona.

stephen-hawking

Benim için Allahı kabul eden adamla Allahı sorgulayan adam da aynıdır. Sorgulamak daha da güzeldir. Bence insanın Allah ve iman sorgulamaları ölene kadar sonra ermemeli. İnsanın ruhunun gerçek bir imana erişmesini ben bu sorgulamalara bağlıyorum. Düşünen, araştıran, sorgulayan insanların daha sahih bir inancı olacağına inanıyorum.

rus-cocuga-bakan-gulsum-teyze

Stephen Hawking bu aralar gündemde. Nedeni: “Bugüne kadar ateist olan ünlü bilim adamı Stephen Hawking Allah’ın varlığını kabul etti.” Tabi kabul eden Stephen Hawking olunca tantanası da çok oluyor.

Allah’ın varlığına delil arayanlara şunu söylemek istiyorum: Delil olarak Stephen Hawking’e değil Gülsüm teyzeye bakın. Gerçek delil odur.

Kim mi Gülsüm teyze, haberlerden kim olduğunu öğrenelim:

 

“Antalya ’da geçirdiği kaza sonucu, kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi yoğun bakımındayken hiçbir yakını gelmeyen ve akrabası bulunmayan kimliksiz gence, aynı hastanede yakını bulunan Gülsüm Kabadayı sahip çıkmış, kimliksiz gence hastanede ‘Umut’ ismi verilirken, dönemin Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun yardımıyla kimlik çıkartılmış ve ‘Mustafa Öz’ ismi konulmuştu.

 Umut’un ailesini arama çabalarını yıllarca sürdüren Kabadayı, gencin Rus olduğunu düşünüp, tanıştığı Kristina adındaki bir Rus genç kızdan onunla konuşmasını isteyerek tepkisini ölçmek istemiş. Kendisi ile Rusça konuşulan Umut’un gözlerinden yaş aktığını gören Gülsüm Kabadayı onun Rus olduğundan emin olmuş.”''UMUT''UN OYKUSUNU ARTIK DUNYA BILIYOR

Kendi anne babasına bakmayanların olduğu hatta anne babasını bıçaklayan, öldürenlerin olduğu bir ülkede hiç tanımadığı yatalak bir gence 4 yıldır bakan bir kadının  varlığı Allah’ın varlığına gerçek delildir. Zira bu merhamet O olmadan bir insanın kalbinde olamaz. Bu kadar büyük bir merhameti ancak büyük bir Allah yaratıp insanları bununla ödüllendirir.

Teşekkürler Gülsüm teyze, ellerinden öpüyorum. Bize gerçek merhameti gösterdiğin için.

 

Adem Özbay

24 Ocak 2013, NY

6 thoughts on “Stephen Hawking mi Gülsüm Teyze mi?

  1. Kesinlikle Gülsüm Teyze, Allah senden razı olsun, dünya insanlık görsün!!!!

  2. Eğer, Kalbinde bir merhamet çiçeği varsa, Hiç bir soğukta üşümezsin. #aşkperest #AdemÖzbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.