Adem Özbay Blog

Edebiyat, Sanat, Düşünce ve Yaşamak Üzerine

turkiye-yazarlar-birligi

Doğrusu bu soruya en son cevap verecek kişi benim. Üye olsam da yurtdışında olduğum için faaliyetlerine uzun zamandır katılamıyordum. İstanbul’da olmamı fırsat bilip bu gün Sultanahmet’teki Türkiye Yazarlar Birliğinin İstanbul Şubesine gittim. Nedeni ise yeni bir yönetim seçimi olması!

Gittim, gitmesine ama ortalık toz dumandı ben oraya ulaştığımda.

Görevi devreden yönetimle muhalif Cafer Vayni arasında neredeyse yumruklaşmalara varan gerilimler oldu.

Söz istenildi, verilmedi.

Üyesin, değilsin tartışmaları bitmedi.

Sonunda öyle ya da böyle bir seçim oldu.

Ve beklenildiği gibi Hüseyin Öztürk başkanlığındaki yeni yönetim seçilip görevine başladı.

Hayırlı uğurlu olsun.

Biz yazarlara yakışmayacak bir ortamda yapılan seçim beni üzse de bir çok dostumla görüşme nedenim olduğu için sevindim.

Yeni yönetimdeki iki kadim dostum Hüseyin Akın ve Bünyamin Yılmaz‘a dediğim gibi bundan sonra sözlerin ve icraatların takipçisi olacağım.

Bakalım Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi yönetimin iddia ettiği gibi şeffah, açık ve kucaklayıcı mı yoksa muhalefetin iddasındaki gibi fitne fesat işlerin yapıldığı bir yer mi?

Yazarlığın edep ve kalitesine yakışacak bir bir ortamın olacağı gelecek seçime kadar, düşüncelerimi sık sık buradan paylaşacağım.

Tekrar hayırlı olsun diyor ve tüm yazar dostlarım için güzel neticelerin olmasını temenni ediyorum.

 

*

 

Adem Özbay

www.ademozbay.com

 

One thought on “Türkiye Yazarlar Birliği’nde ne oluyor?

  1. Ismail Cengiz
    Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Genel Kurulu’na katıldık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürü olarak tanıdığımız Hüseyin Öztürk bey yeni başkan olarak seçiidi. Kendisini kutluyoruz. Yazarlığın edep ve kalitesine uygun davranacağına inanıyorum. En azından ağzında sakızla ortalıkta dolaşan bir başkan görmeyeceğiz… En azondan şeref başkanı olan sayın Mehmet Doğan beyefendiye, babası yaşında birine entel modasında görüleceği üzere herkesin huzurunda “Mehmet Doğan” ismiyle seslenecek bir başkan olmayacak… Hayırlı uğurlu olsun….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.